بهترین قهوه جایگزین چای را چطور انتخاب کنیم؟

بهترین قهوه جایگزین چای را چطور انتخاب کنیم؟

چای از گذشته‌های خیلی دور پای ثابت میز صبحانه ایرانی بوده است. این روزها با تغییر سبک زندگی از جمله داشتن مشغله زیاد و بهم ریختن ساعت خواب، قهوه و قهوه نوشی جای خود را در خانه‌هایمان باز کرده است. آیا تا حالا به این فکر کرده‌اید که بهترین قهوه جایگزین چای مخصوصا در میز صبحانه را چطور می‌توان انتخاب کرد؟ اگر تازه قدم به دنیای قهوه و قهوه‌نوشی گذاشته‌اید احتمالا به دنبال قهوه‌ای هستید که طعم ملایم و روانی داشته باشد از طرفی انرژی روزتان را تامین کند. قهوه‌ای که به راحتی آن را جایگزین چای کنید. البته نه اینکه چای ننوشید شاید در آغاز روز برای رفع خواب آلودگی و کسب انرژی، یک فنجان قهوه انتخاب بهتری باشد.

پیشنهادهایی برای انتخاب قهوه جایگزین چای


قهوه دنیای عجیبی دارد. دنیایی پر از عطر و طعم! قهوه را می‌توان با ابزارهای مختلف دم کرد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. از طرفی می‌توان قهوه را با خوراکی‌های مختلف مانند شیر، شکلات، کارامل و … ترکیب کرد. در ادامه پیشنهادهایی داریم که کمک‌تان می‌کند راحت‌تر قهوه دلخواهتان را انتخاب کنید.

اگر حجم نوشیدنی برایتان مهم است!

قهوه فرانسه جایگزین چای


چای در مقایسه با قهوه، نوشیدنی با حجم نسبتا زیاد است. (معمولا چای را لیوانی سرو می‌کنیم.) قهوه‌هایی مثل اسپرسو و قهوه ترک را در فنجان‌های کوچک سرو می‌کنیم. اگر در میز صبحانه دلتان نوشیدنی گرم با حجم بیش‌تر از یک فنجان کوچک می‌خواهد، پیشنهاد ما قهوه‌های دمی هستند. قهوه‌های دمی نسبتا رقیق‌تر بوده و از اسپرسو حجم بیش‌تری دارند. معروف‌ترین قهوه دمی، قهوه فرانسه است که آن را با فرنچ پرس دم می‌کنیم. از جمله سایر قهوه‌های دمی می‌توانیم به: کمکس، آئروپرس، سایفون و …. اشاره کنیم.

قهوه کمکس به جای چای


اگر نوشیدنی‌های غلیظ و کرمی را می‌پسندید

اسپرسو جایگزین چای


اگر قهوه غلیظ و کرمی را می‌پسندید برای قهوه جایگزین چای پیشنهاد می‌کنیم اسپرسو را امتحان کنید. مخصوصا داشتن یک دستگاه اسپرسو خانگی خیلی کیفیت قهوه‌ی هر روزتان را متفاوت خواهد کرد. حجم هر فنجان اسپرسو حدودا ۵۰ میلی‌لیتر است. حجم کم ولی غلظت زیاد، و عطر و طعم قوی.

اگر نوشیدنی گرم با شیر را می‌پسندید

لته جایگزین چای


احتمالا نام لته یا لاته را شنیده‌اید لته در زبان ایتالیایی به معنی شیر داغ است. کافه لته یا به اختصار لته قهوه‌ای است که از ترکیب اسپرسو و شیر داغ درست می‌شود. حجم این نوشیدنی حدودا ۲۲۰ میلی‌لیتر است و به علت داشتن شیر، طعم ملایم و دلپذیری دارد. برای درست کردن کافه لته، شیر را فوم‌گیری می‌کنیم که هم غلیظ شود و هم شیرینی آن بیش‌‍تر حس شود. اگر به شیر و نوشیدنی با حجم بالا و طعم نسبتا ملایم علاقه دارید، لته انتخاب خیلی خوبی برای قهوه جایگزین چای در وعده صبحانه است.

کاپوچینو یک نوشیدنی قهوه و شیر دیگر است که حجم آن از لته کمتر است. حجم کاپوچینو حدودا ۱۸۰ میلی‌لیتر است. در واقع لته و کاپوچینو مقدار قهوه یکسانی دارند ولی حجم شیر لته بیش‌تر است که باعث می‌شود طعم ملایم‌تری هم داشته باشد.

اگر نوشیدنی‌های گرم شکلاتی-کاراملی را می‌پسندید

موکا برای جاگیزینی چای


قهوه را می‌توان با شکلات، کارامل، وانیل، فندق و … طعم دار کرد. مثلا به ترکیب سس شکلات (یا شکلات آب شده)، شیر داغ و اسپرسو، موکا یا کافه موکا می‌گوییم. یا به ترکیب سس کارامل، شیر داغ و اسپرسو کارامل ماکیاتو می‌گوییم.
صبح‌ها می‌توانید برای قهوه جایگزین چای یک فنجان موکا درست کنید و از طعم ملایم و شکلاتی آن لذت ببرید. برای این کار سس شکلات یا شکلات صبحانه را کف فنجان سرو ریخته، ابتدا اسپرسو را به آن اضافه می‌کنیم. در نهایت شیر را فوم گیری کرده و داخل فنجان می‌ریزیم.

Related Articles

انواع قهوه ها

انواع قهوه ها