چای و زندگی ما

چه شد که چای به ایران آمد؟

جالب است بدانید که واژه‌ی چای، چینی است و البته این گیاه در جنوب چین به این نام و در شمال آن به تی معروف بوده است. آن‌گونه که نقل می‌شود، چای برای اولین بار از جنوب چین و حدود 110 سال پیش وارد کشور شده و از آن پس به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها مورد پسند افراد با طبع و سلیقه‌های مختلف قرار گرفته است.

صبحانه بدون چای مثل ماکارونی بدون ته‌دیگ سیب‌زمینی است!

چای یکی از اقلام جذاب صبحانه‌های ایرانی است که در کنار پنیر می‌تواند بسیار دلبری کند. اگرچه برخی چای صبحانه را به‌صورت تلخ میل می‌کنند ولی چای شیرین قابلیت این را دارد که به‌عنوان یک اختراع در گینس ثبت شود! هر چند فرقی نمی‌کند که چای تلخ باشد یا شیرین، صبحانه بدون آن مانند ماکارونی بدون ته‌دیگ سیب‌زمینی است!

چای و کیک؛ چه عصرانه‌ی شاهانه‌ای!

میل کردن کیک  در کنار چای به‌عنوان عصرانه، سنتی است که ملکه انگلیس و به‌طور کلی انگلیسی‌ها به آن بسیار علاقه دارند. اگرچه انگلیسی‌ها بسیار به نحوه‌ی نوشیدن چای توجه می‌کنند اما آنچه باعث حال خوب می‌شود یک میز با رومیزی گل‌گلی، یک قوری چای روی آن و تعدادی مهمان برای صرف عصرانه است.

خواستگاری بدون چای مثل شمال بدون دریاست!

میل کردن چایی در این‌گونه مراسم، چه رسم زیبایی است. معمولاً در جلسات خواستگاری که خانواده‌ها در حال صحبت درباره‌ی آب و هوا، مسائل سیاسی، گرانی و سختی زندگی هستند، یک جوان‌مردی هست که با صدای بلند می‌گوید «برویم سر اصل مطلب»! در این زمان است که بحث‌های جدی شروع  و در انتها عروس با یک سینی چای وارد اتاق می‌شود. اگر‌چه امروز انواع مختلف دمنوش، قهوه و… به بازار آمده اما خواستگاری بدون چای مثل شمال بدون دریاست! اصلا بدون چای مگر می‌شود؟

بعد از یک جلسه‌ی کاری چایی خیلی می‌چسبد!

به اتاق رییس احضار شده‌اید و قرار است در مورد یک موضوع خیلی جدی، جلسه داشته باشید. کمی استرس شما را فرا گرفته است. تصمیم می‌گیرید برای آرامش کمی چای بنوشید. جلسه که تمام می‌شود باری از دوشتان برداشته شده است، پس این بار با خیال راحت‌تری چای می‌نوشید. چه رفیق بی کلکی است این چایی!

چای همراه همیشگی جمع‌های دوستانه و خانوادگی

از قدیم تا به امروز چای و شیرینی همراه همیشگی جمع‌های دوستانه بوده‌اند. جالب است که با وجود انواع مختلفی از نوشیدنی‌ها که هر روز تولید می‌شوند، چای هنوز جایگاه خود را در هر جمعی حفظ کرده است.

چای‌هایی با عطر و طعم‌های رویایی

اگر‌چه چای در ابتدا فاقد طعم خاصی بود اما به مرور زمان انواع مختلفی از آن پدید آمد که البته هر کدام توانسته در نوع خود جذاب باشد. چای فقط یک نوشیدنی گرم نیست! یک فرهنگ است.

چای می‌تواند یک دوست صمیمی باشد زمانی که هیچ گوشی برای شنیدن حرف‌های شما نیست. چای می‌تواند یادآور عزیزی از دست رفته باشد یا خاطره‌ی یک روز شیرین در دوران کودکی! چای می‌تواند سرآغاز یک عشق یا تولد باشد ولی هر چه که هست، همیشه همراه ما است و در تک‌تک لحظه‌های غم و شادی ما را همراهی می‌کند.

چای محمود تجربه‌ای لذت‌بخش از طعم و عطر

امروزه چای محمود یکی از بهترین صادر‌کنندگان چای به بیش از 50 کشور است که انواع چای شامل چای سیاه، میوه‌ای، سبز و گیاهی، دمنوش و قهوه را با دقت و حساسیت بسیار و با پیشرفته‌ترین روش‌ها، انتخاب، فرآوری و بسته‌بندی می‌کند. چای محمود در تلاش است تا با پیوند فناوری با سنت، بهترین محصول را از نظر کیفیت و سلامت در اختیار هموطنان عزیزمان قرار دهد. چای محمود تجربه‌ای بی‌نظیر از طعم و عطر را به شما هدیه خواهد داد.