چای همراه همیشگی ایرانیان در شادی و غم

بدون شک همه‌ی ما با چای، این معجزه‌ی طبیعت، آشنا هستیم. از روزگاران گذشته چای همراه همیشگی ایرانیان در شادی و غم بوده و می‌توان گفت به‌ندرت مجلسی یافت می‌شود که بدون حضور آن، رنگ رسمی بودن به خود بگیرد.

چای خوب بر هر دردی دواست!

شروع هر رابطه‌ای با یک فنجان چای است. وقتی به جایی می‌روید، چای تعارف می‌کنند. وقتی مهمان می‌آید، چای تعارف می‌کنید. آغاز زندگی زوج‌های جوان، با مراسم خواستگاری است. همان مراسمی که عروس آینده در فنجان چای می‌ریزد و می‌آورد و همین کار ساده بهانه‌ای برای گره خوردن نگاه داماد جوان با اوست.

خسته از کار‌‌های روزانه، چای دوای درد‌تان است. وقتی خسته از کار روزانه به خانه بر می‌گردید برای رفع خستگی یک چای خوش‌رنگ و خوش‌طعم می‌تواند بهترین گزینه باشد.

در مراسم ختم و یاد‌بود، چای را که به دست‌تان می‌دهند یاد روزگاری می‌افتید که با مرحومِ از دست‌رفته، چای می‌نوشیدید و کلی خاطره‌ی شاد را به یاد می‌آورید. همه‌ی این اتفاقات بد و خوب در طول روز را با یک هم‌نشین صمیمی پشت سر می‌گذارید: یک فنجان چای!

البته در ایران چای را تلخ نمی‌نوشند، زیرا که اعتقاد دارند تلخی کام یعنی تلخی زندگی. به همین دلیل، این نوشیدنی آرام‌بخش تلخ را به روش‌های زیر شیرین می‌کنند:

چای و قند و شکر

قند و شکر در ایران یاران قدیمی چای به حساب می‌آیند. با این حال، نسل جدید ایرانی به‌علت مضرات زیاد این دو ماده، تقریباً خوردن قند و شکر با چای را به فراموشی سپرده‌اند و به‌نظر می رسد مدتی است از بازنشستگی قندان‌ها گذشته است.

چای و نبات

نبات هم در شیرین کردن چای و دمنوش‌ها  از ضروریات است و در منازل ایرانیان معمولاً یک ظرف پر از نبات یافت می‌شود. نبات زعفرانی از جایگاه ویژه‌ای در میان مردم این سرزمین برخوردار است و گاه به عنوان دارویی شفابخش برای حال بد ما کاربرد دارد.

چای و خرما

طبع چای سرد است و طبع خرما گرم، پس چه بهتر که این دو با هم مصرف شوند. هنگامی‌ که مردم بدانند خرما علاوه بر شیرین کردن چای می‌تواند در پیش‌گیری از سرطان و چاقی هم موثر باشد، در انتخاب خرما به‌عنوان همراه در نوشیدن چای تردید نمی‌کنند.

چای و توت و انجیر خشک

توت خشک و انجیر خشک حاوی مواد معدنی فراوان و فیبر هستند. این دو یار دارای آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین هستند و مصرف آن‌ها همراه چای برای بیماران دیابتی بیشتر توصیه می‌شود. استفاده از توت و انجیر خشک همراه با دمنوش و چای، علاوه بر آنکه از یبوست و کم‌خونی جلو‌گیری می‌کند، سبب تقویت حافظه هم می‌شود.

چای و شیره‌ی خرما و انگور

در بعضی از استان‌ها به‌جای همه‌ی آنچه گفته شد، از شیره‌ی خرما و انگور هم برای مصرف با دمنوش‌ها استفاده می‌شود. برای تهیه‌ی شیره‌، آب انگور را صاف می‌کنند و می‌جوشانند.

چای و میوه‌های خشک

این روز‌ها با فرآوری‌های مختلف، مصرف انواع میوه‌های خشک هم برای همراه بودن با چای امکان‌پذیر است. میوه‌های خشک دارای قند از نوع فروکتوز هستند که انسولین می‌تواند آن‌ را جذب کند و مانع بالا رفتن قند خون شود.

چای و شکلات، بیسکوئیت، کیک و شیرینی

تعریف کردن از ترکیب شکلات و چای، بی‎مورد است زیرا احتمالاً تنها افرادی محکوم به نخوردن شکلات هستند که به دانه‌ی کاکائو حساسیت دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید شکلات منبع مواد معدنی فسفر، پتاسیم، منگنز، منیزیم، کلسیم، سلنیوم، آهن، مس و ویتامین‌های بسیاری است. ضمن این‌که یک آنتی اکسیدان قوی به‌شمار می‌آید ولی بهتر است در مصرف آن زیاده‌روی نکنید.

بیسکوییت‌ها هم همراه چای مصرف می‌شوند. به‌خصوص در مواقعی که عصر است و دل‌تان یک عصرانه‌ی خوشمزه می‌خواهد.

کیک و شیرینی همراه چای یکی از رویا‌های زیبا برای هر فردی است، مگر این‌که به اجبار فرمان نهی از خوردن برای او صادر شده باشد.

البته این موارد همراه چای دارای کالری و چربی فراوان هستند، پس باید در خوردن آنها کاملاً محتاط باشید.

چای محمود و یک فنجان حس و حال خوب

طعم، رنگ و عطر چای اهمیت زیادی دارد. یک فنجان چای به‌شرطی آرامش‌بخش است که طعم، عطر و رنگ دلخواه را داشته باشد. کیفیت نهایی بستگی به صاحبان صنایع و کارگرانی مجرب، دل‌سوز و از همه مهم‌تر، کارخانه‌ای وسیع و مجهز دارد تا فرآوری برگ‌های چای با بهترین کیفیت به انجام برسد.

یکی از ویژگی‌های بیشتر ما ایرانیان ذوق و سلیقه‌ای است که در گزینش‌های‌مان به‌کار می‌بریم و انتخاب چای  یکی از همان انتخاب‌هایی است که معمولاً برای آن زمان اختصاص می‌دهیم. چای محمود به‌عنوان صادرکننده به بیش از 50 کشور، مفتخر است که توانسته با فرآورده‌ی خود، حس و حال خوبی میان علاقه‌مندان به چای ایجاد کند. به‌نظر می‌رسد که این روز‌ها، حال خوب بزرگ‌ترین آرزوی بشریت است.